DÜŞÜNSEL OKUMA

"Dünya okuyabildiğimiz bir kitap olduğuna göre kitap da içinde yolculuğa çıkabileceğimiz bir dünyadır.” - Alberto Manguel

Kişisel deneyim ve sistemli düşünmeyle derinleşen, düş ile düşünceyi birleştiren yaratıcı bir okuma nasıl yapılabilir? Bir metni okuma biçimleri dünyayı okuma biçimine nasıl dönüştürülebilir?

Eğitim Drama Kişisel Gelişim Yaratıcılık Yetişkin

MERAKLISINA DRAMA ATÖLYELERİ

Öğrenme sürecinde merakın değeri nedir? Öğrenme yolculuğumuzda merak bize nasıl eşlik eder? Dramanın merak ve öğrenmeyle kurduğu ilişki nasıldır?

Kişisel deneyim ve sistemli düşünmeyle derinleşen, düş ile düşünceyi birleştiren yaratıcı bir okuma nasıl yapılabilir? Bir metni okuma biçimleri dünyayı okuma biçimine nasıl dönüştürülebilir?

Eğitim Drama Kişisel Gelişim Yaratıcılık Yetişkin

ÇOCUĞUM İNGİLİZCE ÖĞRENİYOR

İngilizce çalışırken çocuğuma nasıl yardım etmeliyim? Çocuğumu nasıl yönlendireceğim? Neden anlıyorum ama konuşamıyorum?

Tüm bilinçli anne babalar çocuklarının İngilizceyi iyi öğrenebilmesini ister. Üst düzey İngilizce becerileri akademik ve mesleki yaşamları boyunca evlatlarımıza sadece yeni fırsatlar yaratmayacak, aynı zamanda onların hızla değişen dünyanın aktif özneleri olmalarını da sağlayacaktır.

Eğitim İngilizce Yabancı Dil Eğitimi İngilizce Becerileri Yetişkin

EĞİTİMDE OYUN, OYUNLAŞTIRMA ve EĞİTSEL OYUN TASARIMI

Sen de oyun oynamayı sever misin? Derslerine oyunları entegre etmek ister misin? Dersini daha eğlenceli ve etkileşimli hâle getirmek ister misin? Kendi dersin için bir eğitsel oyun tasarlamak ister misin?

Bu kitap farklı türlerde kendi oyunlarını yazmak isteyenler için hazırlandı. Ayrıca bu kitap mevcut oyunlardan nasıl yararlanacağını ve çok daha önemlisi eğlenceli bir eğitsel oyunun nasıl tasarlanacağını öğrenmek isteyenler için yazıldı. Eğer sen de oyunun mekaniklerinden, elementlerinden faydalanarak, öğrencilerin motivasyonlarını düşünerek, pedagojiden ödün vermeyerek ve bilimsel araştırmalar ışığında oyunun gücünden yararlanmak istiyorsan haydi oyun başlasın…

Genel Okur

ÇOCUKLARA OYUNLARLA İNGİLİZCE ÖĞRETİMİ

Oyun ve İngilizce bir araya geldiğinde neler kazanabileceğinizi hayal etmek ister misiniz?

Oyunun çocuğun hayatındaki önemi nedir? Oyun oynayan çocuğun beyninde neler olup biter? Oyun çocuğa neler kazandırır?.. gibi sorular tüm ebeveynlerin zihnini meşgul eder. Elinizdeki kitap, çocuğa İngilizce öğretmek isteyen, bunun için yollar arayan ebeveynlere ve öğretmenlere oyunlarla yabancı dil öğretilebileceği fikrini ve yöntemini açıklamayı amaç edinmiş bir çalışma.

Genel Okur