ÇOCUĞUM İNGİLİZCE ÖĞRENİYOR

Prof. Dr. Cem Balçıkanlı - Prof. Dr. Kemal Sinan Özmen

İngilizce çalışırken çocuğuma nasıl yardım etmeliyim?
Çocuğumu nasıl yönlendireceğim?
Neden anlıyorum ama konuşamıyorum?

Tüm bilinçli anne babalar çocuklarının İngilizceyi iyi öğrenebilmesini ister. Üst düzey İngilizce becerileri akademik ve mesleki yaşamları boyunca evlatlarımıza sadece yeni fırsatlar yaratmayacak, aynı zamanda onların hızla değişen dünyanın aktif özneleri olmalarını da sağlayacaktır.

Bu sürecin tüm sorumluluğu ise sadece okula, öğretmene veya çocuğun kendisine yüklenemez. Biz velilerin de çocuklarımızın İngilizce öğrenme serüvenlerinde oldukça önemli bir rolü bulunmaktadır. Pekâlâ bu rolün ne kadar farkındayız ve rolümüzü ne kadar etkili oynayabiliyoruz?

Çocuklarının İngilizce becerilerine yatırım yapmak isteyen velileri eğitme amacıyla yazılan bu eser, gerçek yaşamdan alınmış somut vakalar üzerinden uygulanabilir prensipler önermektedir. Yabancı dil öğretmenlerimize de güncel bir yol haritası sunmaktadır.

Geç kalmak istemeyen anne ve babalar, Çocuğum İngilizce Öğreniyor kitabıyla yabancı dil öğrenmenin temel prensiplerini keşfederken çocuklarla öğrenme özelinde doğru iletişim kurabilmenin inceliklerini de öğrenecekler.

Yayın Danışmanı:
Dr. Nilay Yılmaz
Proje Koordinatörü:
Hülya Şat
Editör:
Aykut Tanrıkulu
Kapak:
Gülhan Taşlı
Çizer:
Seda Kayrancıoğlu
Sayfa Uygulama:
Lale Göktürk